System INFITEC - Okulary Pasywne 3D

Integra AV sp. z o.o. współpracuje z czołowym dostawcą i liderem technologicznym pasywnych systemów projekcji 3D, firmą Infitec. Przy uzyskiwaniu efektu 3D firma wykorzystuje technologię z rozdziałem widma.

INFITEC GmbH jest firmą technologiczną z siedzibą w mieście Ulm w południowych Niemczech powstałą z bardzo udanego projektu badawczego Daimler AG (dawniej DaimlerChryslerAG) w Ulm w 1999 roku. Nowy system wizualizacji, opatentowana technologia rozdziału widma za pomocą filtrów interferencyjnych czerpiąca z tego projektu badawczego, została zarejestrowana pod nazwą INFITEC®. Od tego czasu firma wyznacza nowe standardy stając się swoistym odniesieniem dla rozwiązań branży wizualizacji 3D.

Zasady projekcji 3D

Ze względu na rozstaw naszych oczu (odległość między lewym, a prawym okiem w granicach 4-6cm), każde oko ma nieco inny punkt widzenia. Obrazy z tych dwóch różnych punktów widzenia wysyłane są do naszego mózgu i ta różnica, określana paralaksą, jest interpretowana jako głębokość. Projekcja stereoskopowa bazuje na tej samej zasadzie: dwa różniące się nieco obrazy wyświetlane są na ekranie, a system umożliwia widzenie lewego obrazu dla lewego oka, a prawego dla oka prawego.

Pasywny system projekcji 3D

Użytkownik systemu patrzy na ekran przez okulary zawierające dwa przeciwnie spolaryzowane filtry – jeden dla oka lewego i jeden dla prawego. Światło każdego z dwóch wyświetlanych obrazów jest spolaryzowane i przedostaje się tylko przez odpowiedni filtr, prawy lub lewy. W zależności od budżetu, warunków infrastruktury oraz preferencji użytkownika, pasywny system projekcji realizowany jest za pomocą jednego lub dwóch projektorów na 1 ekran.

Korzyści używania technologii Infitec 3D:

  • Zgodność z każdym ekranem i powierzchnią projekcyjną
  • Jakość obrazu nie jest wrażliwa na kąt patrzenia lub projekcji
  • Nie wymaga srebrnych ekranów
  • Kompatybilne z technologią laserową 3D
  • Bez efektu rozmycia oraz migotania
  • Nie wymaga używania baterii
  • Znacznie poprawiony balans kolorów i dokładność na standardowej technologii INFITEC
  • Znacznie poprawiona jasność w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań pasywnego 3D

Dolby® Digital w poszukiwaniu zaawansowanej technologii 3D nabył licencję INFITEC® 3D dla segmentu kin na całym świecie w 2006 roku.

Doświadczenie 3D poprowadziło markę Infitec do miana lidera rozwiązań dla parków rozrywki. Amazing Spiderman oraz Transformers Theme Park, uważane są do dziś za najlepsze atrakcje Orlando z Universal Studios używają technologii INFITEC zapewniającej realistyczne wrażenie 3D w wyjątkowy sposób.

Z INFITEC 3D, każda wystawa prezentuje się jak w dniu premiery. Krystalicznie czyste zdjęcia oraz żywe kolory zapewniają wrażenia na najwyższym poziomie.

Na swojej drodze do doskonałości (EXCELLENCE), firma zajmuje się obecnie tworzeniem rozwiązań 6P dla projekcji laserowej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.