Wyróżnienie w IV edycji konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP”

Mamy przyjemność poinformować, że Integra AV Sp. Z o.o. wraz z Pomorskim Laboratorium Zarządzania Kryzysowego na Politechnice Gdańskiej otrzymało wyróżnienie w IV edycji konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP” organizowanego przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych I3TO za projekt „Trenażer nawigacyjny dla działań specjalnych”.

Wyróżnione urządzenie służy do prototypowania i wdrażania zaawansowanych, realistycznych scenariuszy szkoleniowych przygotowywanych w aktualnie tworzonym Pomorskim Laboratorium Zarządzania Kryzysowego (PLZK), które uzyskało w 2017 r. dofinansowanie Zarządu Województwa Pomorskiego.

Planowana liczba 120 stanowisk komputerowych w PLZK umożliwi nowatorskie badania w zakresie zarządzania i prowadzenia akcji reagowania na sytuacje o charakterze kryzysowym oraz weryfikację związanych z nimi scenariuszy szkoleniowych o dowolnej skali i czasie trwania. Scenariusze te dotyczyć będą operacji z udziałem spadochroniarzy i płetwonurków oraz ich szkoleń dla działań specjalnych trzech rodzajów wojsk: powietrznodesantowych w ramach Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych (w tym jednostek GROM i Formoza). W szczególności chodzi tu o skoki spadochronowe oraz misje podwodne realizowane w skrajnych warunkach pogodowych i geograficznych, których realizacja na poligonie byłaby zbyt kosztowna lub niemożliwa.

Liderem konsorcjum Pomorskie Laboratorium Zarządzania Kryzysowego jest Politechnika Gdańska (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Katedra Inteligentnych Systemów Interaktywnych). W skład konsorcjum oprócz lidera wchodzą Integra AV Sp. z o.o., Akademia Morska w Gdyni, Polska Agencja Kosmiczna i Squadron Sp. z o.o.

10.05.2018
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.